O klubie

Uczniowski Klub Sportowy DĄB Suchy Las powstał jako typowy Klub jednosekcyjny ze specjalnością lekkiej atletyki. Jego rodowód wywodzi się z UKS Gimnazjon Suchy Las, gdzie trenerem od 2009 roku był trener Marek Kasprzyk. W tym czasie przez Klub przewinęła się ogromna liczba uzdolnionej młodzieży poczynając od kategorii dzieci, aż do kategorii seniora młodzieżowca.

Najcenniejsze osiągnięcia zanotowała Anna Bajon w chodzie na 10 i 20km, zdobywając medale w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorki i młodzieżowca. Wystartowała także w reprezentacji Polski w prestiżowych zawodach Pucharu Świata.

W tamtych latach w barwach UKS Gimnazjon startowały także utalentowane zawodniczki i zawodnicy tacy jak Zuzanna Banach, Marta Izydorczyk, Paweł Izydorczyk, Jędrzej Bolewski, którzy wielokrotnie zdobywali medale na zawodach ogólnopolskich i zaliczali starty w reprezentacji Polski w młodszych kategoriach wiekowych.

Po tych latach wspólnego bytu w UKS GIMNAZJON, za namową rodziców i działaczy oraz przy akceptacji władz Gminy Suchy Las postanowiono utworzyć typowy Klub Lekkoatletyczny, pozostający na własnym rozrachunku, z własnymi władzami, z własnym planem działania, którego motorem napędowym stał się Trener I Klasy PZLA Marek Kasprzyk. Po negocjacjach wszyscy zawodnicy trenujący z p.Markiem postanowili przenieść się wspólnie z nim do nowego Klubu. Po rozmowach z Zarządem UKS Gimnazjon Suchy Las wspólnie po bardzo trudnych rozmowach zaakceptowano pomysł utworzenia Klubu lekkoatletycznego. Myślimy, że ku obopólnej korzyści sekcja lekkiej atletyki będzie się rozwijać zdecydowanie prężniej i nie będzie tą „drugą”sekcją obok judo,której to sekcji życzymy wielu udanych startów i osiągnięcia wyników na wysokim poziomie.

Aktualnie w sekcji trenuje 40-50 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i w tym roku już uzyskano wiele znaczących sukcesów w startach halowych i przełajowych. Warto tu wspomnieć o takich zawodnikach jak Marek Gulczyński i Maria Pucek - czołowych biegaczach na średnich dystansach. Świetnie spisuje się Kalina Urbaniak, która w biegu na 600m posiada w tym roku w hali najlepszy wynik w Polsce w kategorii dzieci starszych, Zofia Kęsy - czołowa polska chodziarka na 3km w kategorii juniorek młodszych i Marta Haczyk - druga w Polsce w chodzie na 2km w hali w kategorii młodziczek.

Świetnie zapowiadają się też Agata Zmyślińska w biegu na 300m i 600m, Agata Szczodrzyńska w biegach średnich, Zosia Pielach w chodzie, Maria Ostańska w biegach sprinterskich, Emilia Sobusiak w biegach średnich, Agata Frąszczak w biegach sprinterskich i wiele innych utalentowanych zawodników.

Bardzo dobrze układa się współpraca ze szkołami w Gminie Suchy Las a także z Zespołem Szkół Zakonu Pijarów z Os. Sobieskiego w Poznaniu leżącej na pograniczu granic gminy, z Zespołem Szkół na ul. Hezjoda na Strzeszynie Literackim i Szkołą Podstawową nr 62 na Podolanach.