Składki członkowskie

REGULAMIN PŁATNOŚCI SKŁADEK CZŁONKOWSKICH w UKS DĄB SUCHY LAS

1. Składki członkowskie nie są odpłatnością za zajęcia, ale składają się na budżet klubu i są przeznaczone na realizację celów statutowych.

2. Składki członkowskie w klubie opłacane są za każdy miesiąc przez cały rok kalendarzowy – przez 12 miesięcy, także podczas wakacji.

3. Każdy nowy kandydat na zawodnika i członka klubu może uczestniczyć bezpłatnie przez 2 tygodnie w próbnych zajęciach, zanim podejmie decyzję o regularnych treningach i członkostwie w klubie.

4. Każdy nowy zawodnik, który podjął decyzję o członkostwie w klubie i złożył deklarację członkowską zobowiązany jest do jednorazowej wpłaty wpisowego w kwocie 40 zł na konto bankowe klubu.

5. Wysokość składki członkowskiej zgodnie ze Statutem ustalana jest przez Walne Zebranie Członków Klubu i jest stała, niezależna od liczby treningów w tygodniu i miesiącu ani stopnia zaawansowania zawodnika.

6. Kwota składki członkowskiej wynosi 200 zł na miesiąc, płatna przez 12 miesięcy roku kalendarzowego.

7. W przypadku członkostwa w klubie dwójki dzieci z jednej rodziny składka członkowska drugiego dziecka wynosi 50%, a w przypadku trzeciego i każdego kolejnego dziecka z jednej rodziny- ich składka wynosi 0 zł.

8. Składki należy wpłacać z góry do 15 dnia miesiąca na konto bankowe klubu:
BNP PARIBAS, nr rachunku: 64 1750 0009 0000 0000 3711 9873,
tytuł przelewu: „ składka członkowska, imię i nazwisko zawodnika, za jaki okres czasu”

9. Nieobecność na zajęciach lub okresowa, krótkotrwała usprawiedliwiona przerwa w treningach nie zwalnia zawodnika z opłacania składek członkowskich, ani ich umniejszenia.

10. Niewpłacenie do końca miesiąca składki za dany miesiąc, sprawia, że staje się ona zaległością finansową członka wobec Klubu.

11. Zarząd ma prawo zawiesić Członka Klubu, jeśli jego zaległości finansowe wobec Klubu przekraczają okres 60 dni.

12. Członkowie klubu nie będący zawodnikami nie mają obowiązku opłacania składek członkowskich.

13. Członkowie klubu będący zawodnikami w kategorii masters mają obowiązek opłacać składkę członkowską w wysokości 150 zł na rok płatną z góry do dnia 31 stycznia danego roku.

14. W przypadku trudnej sytuacji materialnej lub innych uzasadnionych powodów Zarząd Klubu zastrzega sobie możliwość zmiany wysokości lub okresowego zwolnienia z obowiązku płatności składki członkowskiej na pisemny wniosek pełnoletniego Członka Klubu lub opiekunów prawnych zawodnika małoletniego.

15. Regulamin obowiązuje od 1 kwietnia 2024 r. i został zatwierdzony przez Walne Zebranie Członków UKS DĄB SUCHY LAS dnia 05.03.2024 r.