Ładowanie...

Lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Wiecie, że mamy w klubie Międzywojewódzką Mistrzynię województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego? Tak! Kalina Urbaniak podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywających się w Szczecinie udowodniła, że potrafi biegać na 600m i jako pierwsza wstawiła się na mecie. Bardzo dobry bieg również na dystansie 600m w wykonaniu Marianny Perz, która zajęła 7 miejsce (4 w Wielkopolsce) oraz Agaty Szczodrzyńskiej, która w biegu na 300m poprawiła swój rekord życiowy o ponad sekundę. Dziewczynom gratulujemy!!!

Mityng okręgowy - Stadion Golęcin Poznań

Jak myślicie, gdzie spędziliśmy ostatni weekend wakacji? Oczywiście, że na stadionie lekkoatletycznym! Pogoda dopisała, humory też :) Oto wyniki:

Zgrupowanie w Międzyzdrojach

Oto pełna dokumentacja na temat tego, co działo się podczas zgrupowania w Międzyzdrojach. Jak widzicie pogoda rozpieszczała, a nastrój panował tylko i wyłącznie pozytywny. Były treningi, takie poważne oraz te bardziej kreatywne, przygotowane przez naszych Trenerów, które okazały się świetną zabawą i sprawiły, że nasza grupa jeszcze bardziej się zintegrowała (Trenerom DZIĘKUJEMY!). Uczestniczyliśmy w treningu mentalnym, który poprowadził trener Paweł Bondalski a także w prelekcji na temat zdrowego odżywiania się. A to wszystko po to, byśmy byli mądrzejsi i osiągali lepsze wyniki :) Mamy nadzieję na kolejne tak udane obozy!!!

Finał Wielkopolski Czwartków LA 2018/2019

Nasza złota Oliwia!!! Mamy to!!! Podczas Finału Wielkopolski Czwartków LA, które odbyły się 6 czerwca w Jarocinie w biegu na 60m Oliwia Urbaniak zajęła 1 miejsce. Nie dość, że złoto to jeszcze piękny rekord życiowy 9:10s!!! Gratulacje!!!!

Finał miejski Czwartków LA 2018/2019

Podczas finału miejskiego Czwartków Lekkoatletycznych 2018/2019 nasza zawodniczka Oliwia Urbaniak zajęła 1 miejsce w biegu na 60m. Dzięki wygranej Oliwia będzie startować 15 czerwca w Łodzi podczas Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych. Będziemy mocno trzymać kciuki !!!

Ogólnopolski Mityng LA, 12.05.2019 Toruń

Pomimo strasznej pogody humory oczywiście dopisują. Mamy nadzieję, że w Toruniu nie pada deszcz i padną jakieś fajne wyniki. Podróżujemy z firmą Tomaszewski.

Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych

Był wiatr, był deszcz, było błoto i były wielkie brawa dla zawodniczek UKS Dąb. To wszystko działo się podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegach przełajowych oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 w biegach przełajowych, które odbywały się na poznańskiej Woli. Złoto na dystansie 1500m zdobyła Kalina Urbaniak, która jednocześnie zwyciężyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 a także w Mistrzostwach Wielkopolski. Jedna Kalina, dwa złote medale :) BRAWO!!!
Wielką wolę walki pokazały:
Marianna Perz - 1500 m
Agata Szczodrzyńska - 2500 m
Agata Zmyślińska - 2000 m.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy!

Gala Sportu w Suchym Lesie

We wtorek 5 lutego podczas Gali Sportu w Suchym Lesie nasza zawodniczka Aleksandra Napierała otrzymała nagrodę Wójta Gminy Suchy Las za osiągnięcia sportowe w roku 2018 w kategorii młodzika. Ola posiada II klasę sportową i w biegu na swoim koronnym dystansie 300 m w minionym roku zajęła 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, wywalczyła Mistrzostwo Wielkopolski, a na Mistrzostwach Polski zajęła 10 miejsce. Wraz ze sztafetą 4 x 100 m podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach w Suwałkach zajęła 11 miejsce. Sukcesy Oli zostały docenione przez władze Gminy Suchy Las i znalazła się ona w gronie kilkunastu wyróżnionych nagrodami i stypendiami młodych zdolnych sportowców. Nagrody finansowe sportowcom wręczył osobiście Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, a uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne utalentowanych młodych artystów. Nagrodzeni sportowcy zostali mile zaskoczeni i obdarowani niespodziankami - kartonowymi avatarami przygotowanymi przez Pracowników Referatu Oświaty, Sportu i Współpracy z Organizacjami. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych, jeszcze większych sukcesów! Jesteśmy dumni :-) Gratulujemy i dziękujemy Trenerowi Łukaszowi Tylakowi

Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie

Pogoda w Szklarskiej Porębie nas rozpieściła. Było tak, jak zimą być musi - mróz, śnieg i dużo słońca. Treningi w bajecznej aurze mijały szybko. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Liczymy na to, że forma zostanie na przyszły sezon.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Kaliszu

Mamy złoto ! Mamy brąz ! Pierwszy start na hali w 2019 roku dla zawodniczek UKS Dąb okazał się bardzo udany. W biegu na 600m na najwyższym podium stanęła Kalina Urbaniak z czasem 1:46:51, natomiast 3 miejsce zajęła Marianna Perz - czas 1:57:93. Serdeczne gratulacje !! Bardzo dobre wyniki osiągnęły również pozostałe zawodniczki, które brały udział w zawodach: Magda Jałoszyńska - bieg 60m - czas: 8:91 Agata Szczodrzyńska - bieg 600m - czas: 2:02:52 Dominika Bożkiewicz - bieg 300m - czas: 55:87 Nadzieja Klimek - bieg 300m - czas: 54:19

Mistrzostwa Polski Młodzików Bełchatów

No cóż... dwie super zawodniczki UKS Dąb Suchy Las pojechały na Mistrzostwa Polski Młodzików do Bełchatowa i obie świetnie pobiegły. Co by tu nie mówić duma nas rozpiera :) Ostatecznie w biegu na 600m Kalina Urbaniak zdobyła 4 miejsce w Polsce, a Ola Napierała w biegu na 300m 10 miejsce. Gratulujemy!!!