Ładowanie...

Lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży

Galeria 2018

4.Mityng ŁOZLA

W sobotę 15 września w Łodzi odbył się 4.Mityng ŁOZLA. Na dystansie 800m debiutowała Agata Szczodrzyńska. Na krótszych dystansach 100 i 200m również debiutowali Jan Kuchta i Szymon Kosakowski. Wszystkie debiuty okazały się bardzo udane.

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY NESTLE CUP 2018

13 września, w Warszawie, najmłodsze reprezentantki naszego klubu, miały okazję uczestniczyć w ogólnopolskich zawodach Nestle Cup 2018 organizowanych przez program "Lekkoatletyka dla każdego!". Oliwia Urbaniak oraz Bianka Adamczewska reprezentowały Wielkopolskę w kategorii U12, gdzie wraz z pozostałymi zawodnikami zajęli grupowo 10 miejsce na 16 startujących województw. Reprezentacja Wielkopolski liczyła 8 osób (4 dziewczynki i 4 chłopców). Dzieci biegały na 60m, rzucały 2kg piłką lekarską w przód, skakały w dal oraz biegły w sztafecie.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

Znakomity występ zanotowały nasze zawodniczki na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W rywalizacji, będącej eliminacjami do Mistrzostw Polski, najlepiej poradziła sobie Ola Napierała, która zajmując 2 miejsce w zawodach wywalczyła srebrny medal i bezpośredni awans na mistrzostwa.

Znakomicie spisała się również Kalina Urbaniak zajmując 3 miejsce w biegu na 600 m i Kornelia Balicka również 3 miejsce na 200 m przez płotki. Obie ustanowiły znakomite rekordy życiowe i liczymy, że zostaną powołane przez WZLA na Mistrzostwa Polski.

Pozostałe zawodniczki: Zofia Gronowska - 9 miejsce w debiucie na 200 m przez płotki, Agata Zmyślińska 11 miejsce na 600 m, Magdalena Jałoszyńska - rekord życiowy na 100 m oraz Zuzanna Rojna z dobrym wynikiem na 100 m. Gratulujemy i kibicujemy już na Mistrzostwach Polski!

KLUBOWA LIGA MŁODZIKÓW II RZUT + MITYNG OKRĘGOWY

Tak prezentowała się żeńska reprezentacja UKS Dąb Suchy Las podczas Klubowej Ligii Młodzików w Poznaniu. Dziewczyny spisały się na medal. Każda pobiegła na 100% swoich możliwości. Posypały się życiówki :) Kalina Urbaniak, Ola Napierała, Zosia Gronowska, Magda Jałoszyńska, Agata Szczodrzyńska, Agata Zmyślińska, Oliwia Urbaniak, Marianna Perz - jesteście wielkie !!! Gratulacje !!!

40. MEMORIAŁ GRZEGORZA DUNECKIEGO

Udanie debiutują zawodniczki spod znaku Dębu w 2 części sezonu. Pierwszy start w Chojnicach, prosto z obozu w Międzyzdrojach, okazał się udany dla:
Magdaleny Jałoszyńskiej - debiut w skoku w dal i blisko życiówki na 100m,
Aleksandry Lidwin - 2 wynik w karierze w skoku w dal,
Agaty Zmyślińskiej - dobry bieg na 600m i Aleksandry Napierały - bardzo dobry bieg na 300m.
Kolejny start miał miejsce na największym i najnowocześniejszym stadionie lekkoatletycznym w kraju. Dziewczyny wystąpiły podczas Małego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie i wypadły nadzwyczaj dobrze. Zofia Gronowska - życiówka na 100m i bardzo dobry start w skoku w dal, Kalina Urbaniak i Ola Napierała 2 wyniki w karierze na 100m.
W sobotę odwiedziliśmy gród Kopernika podczas 40.Memoriału Grzegorza Duneckiego. Zaprezentowały się:
Magdalena Jałoszyska - 2 wyniki w karierze w skoku w dal i na 100m.
Ola Napierała - 2 wynik w karierze na 200m.
Na 800m udanie zadebiutowały Marianna Perz, Agata Zmyślińska oraz Kalina Urbaniak, która wygrała rywalizacje.

ZGRUPOWANIE W MIĘDZYZDROJACH 08-18.08.2018

Tegoroczne zgrupowanie w Międzyzdrojach już za nami. Trenowaliśmy solidnie, staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas, by zakończyć sezon kolejnymi rekordami życiowymi. Zobaczymy jak będzie, czas pokaże :)

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI U16 POZNAŃ

To był bardzo udany, sportowy weekend dla zawodników UKS DĄB. Po uzyskaniu dobrych wyników w Suwałkach, tym razem zawodnicy pokazali co potrafią w Poznaniu na Mistrzostwach Wielkopolski U16. 3 czerwca na stadionie w Poznaniu Aleksandra Napierała zdobyła złoty medal w biegu na 300 m (czas 42:52) i jest mistrzynią Wielkopolski w kategorii młodziczek. Ponownie dobry wynik podczas mistrzostw uzyskała nasza sztafeta 4x100 m w składzie: Ola Napierała, Kalina Urbaniak, Natasza Boć i Zuzanna Rojna, zajmując czwarte miejsce w Wielkopolsce. Z dobrej strony na zawodach pokazały się także inne nasze zawodniczki. Kalina Urbaniak, Zosia Gronowska i Natasza Boć poprawiły swoje rekordy życiowe w biegu na 100 m. Agata Zmyślińska w mistrzostwach zajęła dobre 7 miejsce w biegu na 600 m. Michał Jaskóła zadebiutował w zawodach jako zawodnik UKS DĄB i uzyskał dobry wynik 13:81 w biegu na 100 m. Udany debiut w nowym sezonie zaliczyły najstarsze zawodniczki Aleksandra Lidwin z nowym rekordem życiowym na 100m oraz Emilia Sobusiak z wygraną serią biegu na 200m w nowym rekordzie życiowym. W skoku w dal Kornelia Balicka oraz Zosia Gronowska oraz w biegach na 100 i 300 m Magdalena Jałoszyńska i Marianna Perz zanotowały dobry start i zbliżyły się do swoich rekordów życiowych. Naładowani pozytywną energią wszyscy zawodnicy dalej pracują nad formą, szybkością i techniką. Jeszcze wiele startów przed nimi, oby były tak dobre jak początek tego sezonu

MISTRZOSTWA POLSKI W SZTAFETACH I WIELOBOJACH - SUWAŁKI

Zawodniczki UKS DĄB w kategorii U16 z powodzeniem zadebiutowały w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach, które w dniach 1 i 2 czerwca odbyły się w Suwałkach. Pomimo upału dziewczyny pokazały pazur :) Nasza sztafeta młodziczek 4x100m w składzie: Natasza Boć, Zuzanna Rojna, Kalina Urbaniak, Aleksandra Napierała, uzyskała czas 52:83 i jest obecnie jedenastą sztafetą w kraju. Debiut w dużej krajowej imprezie był udziałem także naszej wieloboistki. Kornelia Balicka wystartowała w pięcioboju i zajęła dobre 13 miejsce w kraju. W Suwałkach ustanowiła swoje rekordy życiowe w biegu na 80 m przez płotki (14:40), skoku wzwyż (1,36 m) oraz w pchnięciu kulą (8,23 m). Kornelia bardzo dobrze pobiegła na 600 m zajmując 4 miejsce w konkurencji z czasem 1:47,10. Gratulujemy naszym zawodniczkom ! Sezon startowy trwa dalej. Trenujemy sumiennie i przygotowujemy się do kolejnych startów.

OTWARCIE SEZONU - MITYNG STADION GOLĘCIN

Dłuuugi weekend majowy zaczynaliśmy i kończymy mityngiem na Stadionie Golęcin. 28.04. w Mityngu Otwarcia Sezonu 2018 zawodniczki UKS Dąb Suchy Las startowały w następujących konkurencjach:
Marysia Ostańska - skok wzwyż 140 cm
Agata Szczodrzyńska - bieg 600m, czas 1:56:47
Ola Napierała - bieg 300m, czas 43:01
Kornelia Balicka - bieg 300m, czas 43:98
6 maja Klub reprezentowało szersze grono zawodniczek. Większość z nich biegała na dystansie 200m.
Ola Napierała - bieg 200m, czas 27:17
Dominika Bożkiewicz - bieg 200m, czas 31:29
Zuzanna Rojna - bieg 200m, czas 30:21
Natasza Boć - bieg 200m, czas 30:64
Marianna Perz - bieg 200m, czas 31:48
Agata Szczodrzyńska - bieg 200m, czas 32:03
W pozostałych konkurencjach startowały:
Marysia Ostańska - skok wzwyż 140cm
Kornelia Balicka - skok w dal 4:61m
Kornelia Balicka - bieg 100m, czas 14:05
Wszystkim gratulujemy!

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA BIEGÓW CITY TRAIL SEZON 2017/2018

10 kwietnia 2018 odbyła się ceremonia kończąca jesienno-zimowy cykl biegów City Trail. W klasyfikacji generalnej swojej kategorii wiekowej na drugim miejscu podium stanęła Agata Szczodrzyńska. W starszej kategorii na siódmym miejscu uplasowała się Marianna Perz. Obu zawodniczkom gratulujemy!

IV GRAND PRIX DZIEWICZEJ GÓRY W BIEGACH GÓRSKICH 2017/2018

Okazuje się, że zawodnicy UKS DĄB Suchy Las mają talent również w biegach górskich. Przez całą jesień i zimę nasza zawodniczka Magda Rokicka zmagała się podczas startów w urokliwych aczkolwiek bardzo trudnych terenach Dziewiczej Góry. Magda startowała na dystansie 1500m. Podczas biegu finałowego udowodniła, że bardzo dobrze radzi sobie z terenem. Ostatecznie w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji generalnej Magda zajęła 2 miejsce. Ogromne gratulacje za wytrwałość!

PODSUMOWANIE KONKURSU NADZIEI OLIMPIJSKICH IM. K.HOFFMANA ZA ROK 2017

12 marca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmana za rok 2017. Nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych odbierali najlepsi lekkoatleci. Bardzo jesteśmy dumni, że nasza zawodniczka Kalina Urbaniak również znalazła się w tym gronie. Kalina zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dwa złote medale zdobyły zawodniczki UKS Dąb Suchy Las podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegach przełajowych, które w niedzielę 11 marca odbywały się na terenie Hipodromu Wola. Marysia Pucek, która startowała na dystansie 3000 m została mistrzynią Wielkopolski w kategorii U20. Przekroczyła linię mety z czasem 10:08 min. Drugi złoty medal należy do Agaty Szczodrzyńskiej, która wystartowała w kategorii U14 na dystansie 1000 m i finiszowała z czasem 3:40 min. Teren na hipodromie jest trudny, a mimo to dziewczyny uzyskały bardzo dobre wyniki. Gratulujemy!

BIEG TROPEM WILCZYM POZNAŃ

04 marca 2018 na poznańskiej Malcie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasza zawodniczka Agata Szczodrzyńska startowała w biegu głównym na dystansie 1963m. Jako pierwsza z kobiet przekroczyła linię mety z czasem 7:50. Ogromne gratulacje!

OBÓZ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Poniżej krótka relacja z obozu sportowego w Szklarskiej Porębie. Pogoda dopisała, było mroźno i nawet trochę śniegu. Trenowaliśmy mocno pod okiem Pani Trener Grażyny Gulczyńskiej oraz Pani Trener Lilianny Kasprzyk. Mamy nadzieję, że dzięki temu pięknymi wynikami rozpoczniemy sezon letni 2018 roku :)

HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW KALISZ

20.01.2018 uczestniczyliśmy w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików. Początek sezonu dla nas okazał się bardzo udany. Kalina Urbaniak wywalczyła srebrny medal na dystansie 600m z wynikiem 1:49:51, Zosia Gronowska pobiegła 60m z czasem 8:79 a Agata Szczodrzyńska debiutująca na tym dystansie z czasem 9:49. Agata i Zosia również skakały w dal. Zosia skoczyła 4,41 cm a Agata 4,18cm poprawiając swój rekord życiowy o 40cm. Wielkie brawa dla Marysi Ostańskiej, która debiutowała w konkurencji skoku wzwyż - Marysia skoczyła 140cm! Dla wszystkich zawodniczek gratulacje

SPOTKANIE PODSUMUWUJĄCE 2017 ROK

17 stycznia 2018 w Zespole Szkół Zakonu Pijarów odbyło się spotkanie podsumowujące osiągnięcia sportowe zawodników w 2017 roku. Dyplomami i nagrodami rzeczowymi zostali wyróżnieni najlepsi i najbardziej wytrwali w sportowej walce :) Podziękowania otrzymali również partnerzy Klubu. Spotkanie zakończyło się kawą i konsumpcją pysznych słodkości :)Strona wykorzystuje pliki cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
Akceptuję, nie pokazuj więcej